Românii fac economii mai mari de teama noilor valuri ale pandemiei

Valul 4 al pandemiei şi teama de creştere a facturilor i-au făcut pe români să fie mai chibzuiţi. Economiile în valută au crescut cu aproape 15 la sută faţă de toamna trecută, arată statisticile Băncii Centrale. Economiştii recomandă să fim atenţi cum economisim. Din cauza dobânzilor mici şi a comisioanelor, în unele situaţii, putem chiar să ieşim în pierdere dacă depunem banii în bănci.

Ultima Oră

Cele mai citite