Un mesaj Ro-Alert a fost emis, aseară, privind prezența unui URS în orașul Bușteni, pe strada Fântânii. Un echipaj SMURD s-a deplasat pentru asigurarea zonei.
Jandarmii din Focșani au intervenit în zona Avicola de la periferia oraşului, unde a fost semnalată prezența unui urs şi au îndepărtat animalul din zona respectivă.