Nouă persoane au fost arestate preventiv în cazul medicamentelor destinate diabeticilor, eliberate cu reţete compensate pentru a fi folosite la slăbit. Se crease deja o piaţă neagră cu parafele mai multor medici, iar Casa de Asigurări a fost păgubită cu sute de mii de euro.
30 mai 2024, 11:00 (actualizat 30 mai 2024, 12:33)
Agenția Națională Antidrog atrage atenția că tot mai mulți tineri au acces facil la medicamente cu efecte narcotice. Există suspiciunea unor breșe în anumite zone din sistemul medical. Dar, în lipsa unor baze de date, reţetele false circulă liber și, până acum, nimeni nu a reușit să oprească acest fenomen asociat consumului de droguri. Detalii care vă pot afecta emoțional!