Şefa CAB, acuzaţii grave la adresa TVR: Difuzarea reportajului Recorder, atentat la ordinea constituţională

Şefa Curţii de Apel Bucureşti a lansat acuzaţii grave la adresa Televiziunii Române. Difuzarea reportajului Recorder „Justiţie capturată” ar echivala nici mai mult nici mai puţin decât cu un atentat la ordinea constituţională, spune judecătoarea Arsenie. Telespectatorii postului nostru nu sunt de acord, după cum o arată valul de reacţii încurajatoare pe pagina Facebook a TVR1. Dar şi vocile din stradă.
Consiliul Superior al Magistraturii / arhiva

Procurorii din CSM, poziție diferită de judecători; solicită verificarea informațiilor din materialul Recorder

Secția de procurori a CSM anunță că va face verificări în legătură cu acuzațiile aduse de câțiva magistrați în documentarul Recorder, având o poziție diferită de judecătorii din Consiliu, care au susținut că materialul jurnalistic reprezintă o 'amplificare a campaniei de destabilizare a puterii judecătorești'.

Ultima Oră

Cele mai citite