redeschidere parcuri
Liber în parcuri și la locurile de joacă în Timișoara, înainte de încetarea stării de urgență. Chiar astăzi s-au deschis. La fel şi florăriile. Asta chiar dacă autoritățile centrale au făcut apel la prudență. Deocamdată, zonele de recreere au fost mai degrabă pustii. Luisa Tîrcă a transmis la Telejurnal dintr-unul din parcurile din oraș.
În weekend se redeschid toate parcurile şi grădinile publice din Capitală, a anunțat primarul Gabriela Firea
În acest weekend, în Capitală se vor redeschide toate parcurile, grădinile publice şi cimitirele, a anunţat primarul general, Gabriela Firea, pe pagina sa de socializare.

