Românii în situații de vulnerabilitate riscau să piardă ajutoarele pentru plata facturilor la energie dacă poștașii n-ar fi fost trimiși să ii identifice și să le ia declarații pe proprie răspundere, spune ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Marcel Boloș.