Razii ale Poliției privind respectarea restricției de circulație după ora 22.00. În prima seară au fost date doar avertismente
Noile restricţii pentru prevenirea răspândirii coronavirsului au intrat în vigoare. Timp de o lună, românii trebuie să fie în case la ora 22 și nu la 23 ca până acum. Au voie să iasă dacă au un motiv întemeiat şi justificat cu documente. Poliţiştii au început verificările. Azi-noapte, au dat numai avertismente. De astăzi, cine este prins pe picior greşit va fi amendat.
15 March 2021, 07:59