Povestea unei mame singure cu cinci copii, din Ucraina, stabilită la Timișoara: ”În România lumea este foarte bună”
A fugit dintr-o zonă de război și a ajuns în alta. S-a îmbolnăvit de cancer, dar a luptat pentru copiii săi. Și s-a făcut bine. Soarta a adus-o în Romania, unde a luat viață de la capăt: a învățat limba și acum are propria afacere. Este, pe scurt, povestea unei mame singure cu cinci copii, din Ucraina, care demonstrează că atunci când există determinare, poți să faci orice.
22 March 2026, 20:45