Departamentul de Stat american a publicat, luni, raportul anual pentru 2022 privind situaţia drepturilor omului în lume. Referitor la România, se constată persistenţa unor probleme legate de corupţie, fraudă, mită sau cenzură, precum şi în alte domenii, relatează Agerpres.