Mutilaţi după ce au folosit petarde. Un bărbat şi-a pierdut un ochi şi are leziuni grave la nivelul capului şi mâinilor. Alte zece persoane au ajuns la spital

Dornici să întâmpine noul an cu artificii şi petarde, mulţi români au ignorat pericolele la care se expun. Aceştia au ajuns să fie răniţi sau chiar mutilaţi de materiale pirotehnice. Un bărbat din Filiași judeţul Dolj se află în stare gravă la spital, după ce a folosit incorect o petardă. Alte zece persoane, între care şi copii, au ajuns la urgenţă cu leziuni cauzate de petarde sau artificii.

Ultima Oră

Cele mai citite