radu enache
E aproape o săptămână de când starea fostului suveran al României s-a agravat. Au fost 6 zile în care românii, în special simpatizanţii Casei Regale, s-au rugat pentru sănătatea Regelui Mihai. Trimisul nostru special în Elveția, Camelia Csiki, ţine legătura cu apropiaţii familiei.
Regele Mihai se simte mai bine. Casa Regală nu mai vrea să facă niciun comentariu despre Nicolae. Relatare de la trimisul special la Aubonne
Veşti importante din Elveţia, de la reşedinţa Regelui Mihai: starea de sănătate a Majestăţii Sale s-a ameliorat. Nu sunt veşti comunicate oficial de Casa Regală, dar le-am primit de la trimisul TVR în Elveţia, Camelia Csiki. Pe de altă parte, au apărut date noi şi desre scadalul din ultimele zile. Fostul principe Nicolae a scăpat de acuzaţiile de lovire după incidentul de la reşedinţa Regelui Mihai.

