Unul dintre puii ursoaicei ucise pe Transfăgărăşan a fost găsit. Animalul, relocat la Centrul de la Zărnești

Unul dintre cei trei pui ai ursoaicei ucise pe Transfăgărăşan, după atacul asupra motociclistului italian, a fost găsit și este în siguranță, a anunțat Ministerul Mediului. Acesta va fi relocat la Centrul de reabilitare de la Zărnești. Echipele silvice continuă căutările pentru salvarea celorlalți doi pui de urs.

Ultima Oră

Cele mai citite