Reprezentanții mai multor muzee din România au decis să nu participe anul acesta la ediţia jubiliară a Nopţii Muzeelor, nemulțumiți de discrepanțele salariale din domeniu. Comisia Naţională a Muzeelor şi Colecţiilor este solidară cu revendicările sindicatelor.
14 May 2024, 21:33 (actualizat 14 May 2024, 23:23)