Sute de angajaţi din Direcţiile Judeţene pentru Cultură protestează toată săptămâna, nemulţumiţi de salarii şi de volumul mare de lucru în lipsa personalului suficient. Deocamdată, sunt doar în grevă japoneză, însa spun că dacă nu se întâmplă nimic, activitatea din aceste instituţii va avea de suferit.