Protest al angajaților TMK Artrom la sediul Guvernului. Ciolacu: Uzina are probleme din cauza aplicării eronate a sancțiunilor față de Rusia
Sindicaliști din cadrul companiilor TMK Artrom din Reşiţa şi Slatina, vizate de sancţiunile impuse Rusiei, protestează până la ora 16:00, la sediul Guvernului. Manifestanţii, sustinuţi de reprezentanţi ai Cartel Alfa, solicită deblocarea conturilor companiei de către Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF), pentru a-şi putea desfăşura activitatea şi păstra locurile de muncă.
7 April 2022, 11:43