Mama care și-a abandonat băiețelul pe o stradă din Galați susține că mai întâi ar fi cerut ajutorul Protecției Copilului. Informații cu impact emoțional

Răsturnare de situație la Galați, în cazul mamei care și-a abandonat copilul de patru ani. Înainte de a-l lăsa pe băiat singur pe stradă, femeia a mers cu el la Direcția pentru Protecția Copilului. Numai că angajații de acolo nu au ajutat-o. Mama, reținută inițial pentru 24 de ore, este cercetată acum sub control judiciar. Atenție, urmează informații care vă pot afecta emoțional!

Băiețel crescut în condiții mizere de străbunică, luat de autorități și dat în grija mamei, după apelul disperat al vecinilor. Mama va fi monitorizată de Protecția Copilului

Copilăria s-a transformat în chin pentru un băiat de 5 ani din Galați. Micuțul era crescut de o străbunică în condiții mizere, greu de imaginat. Copilul nu vorbește și nici nu merge la grădiniță. Vecinii povestesc că uneori hrana îi lipsește, iar băiatul e plin de paraziți. După ce oamenii au cerut ajutor pe rețelele de socializare, autoritățile au preluat copilul și l-au dat în grija mamei, pe care o vor supraveghea o perioadă.

Ultima Oră

Cele mai citite