Peste 1.600 de elevi din Prahova au șansa să afle încă din clasa a cincea cum să prevină diabetul, considerat boala viitorului. Aceștia vor intra într-un program de prevenție: le va fi verificată starea de sănătate, iar copiii vor învăța ce înseamnă un stil de viață sănătos.