Administrația Națională de Meteorologie a emis o prognoză specială pentru Capitală, în care bucureștenii sunt avertizați că vor avea parte de două zile de vreme deosebit de caldă.
Vremea se menține călduroasă în București, iar la orele amiezii disconfortul termic este accentuat, cu temperaturi de 32-33 de grade. Luni seara pot să apară ploi, descărcări electrice, vânt și căderi de grindină, transmite Mediafax.