Reporterii Fox News, post favorabil lui Trump, printre jurnaliștii care au renunțat la acreditările la Pentagon
Într-o acţiune fără precedent, zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile și au părăsit vestita clădire din care transmiteau corespondențe zilnice - fie pentru agenții de presă, pentru radio, televiziune sau online. Este de fapt un protest la adresa noii politici a Departamentului de Război. Sub pretextul unor posibile vulnerabilități de securitate, secretarul Pete Hegseth a impus restricții în comunicarea cu presa.
16 October 2025, 19:28 (actualizat 16 October 2025, 19:29)