Reporterii Fox News, post favorabil lui Trump, printre jurnaliștii care au renunțat la acreditările la Pentagon

Într-o acţiune fără precedent, zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile și au părăsit vestita clădire din care transmiteau corespondențe zilnice - fie pentru agenții de presă, pentru radio, televiziune sau online. Este de fapt un protest la adresa noii politici a Departamentului de Război. Sub pretextul unor posibile vulnerabilități de securitate, secretarul Pete Hegseth a impus restricții în comunicarea cu presa.

Zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile de acces, după restricțiile impuse privind presa

Într-o mișcare fără precedent, zeci de reporteri acreditați la Pentagon și-au predat legitimațiile de acces și au părăsit vestita clădire din care transmiteau corespondențe zilnice. Este o manifestare de protest față de noua politică a Departamentului de Război, care a impus restricții în comunicarea cu presa.

Ultima Oră

Cele mai citite