Spania a depășit vârful epidemiei de coronavirus. Spaniolii rămân în continuare în case
Cu peste 152 de mii de cazuri confirmate și 683 de decese în ultimele 24 de ore, Spania a depășit punctul critic al epidemiei și se află pe o pantă descendența, a declarat premierul Pedro Sanchez în față Parlamentului. Spaniolii se pregătesc pentru prima dată să petreacă Paștele în carantină, iar autoritățile se asigura că toată lumea va rămâne în casă.
10 April 2020, 08:30