Voluntarii Let's do It Romania și președintele Iohannis au adunat peste 40 de saci de gunoi de pe malul râului Argeș

România se sufocă la propriu din cauza gunoaielor. Și dacă azi le strâng voluntarii, mâine sunt aduse alte deșeuri și nimeni nu e sancționat. De plătit, plătim însă cu toții. A venit momentul ca fiecare dintre noi să conștientizeze că marginea drumului și albia râului nu sunt gropi de gunoi, a spus președintele țării, după ce a cărat câțiva saci cu resturi de tot felul împreună cu voluntarii Let's do It Romania.

Calitatea aerului va fi monitorizată în 30 de școli din București

Asociaţia Română pentru Smart City lansează programul City Air, primul program naţional de monitorizare a calităţii aerului în şcoli, care îşi propune să devină cea mai mare mişcare pentru îmbunătăţirea calităţii aerului în unităţile şcolare din România, conform unui comunicat remis, miercuri.

Ultima Oră

Cele mai citite