Peter Magyar le-a mulțumit alegătorilor: „Să rămânem calmi și răbdători”
Liderul opoziției din Ungaria, Péter Magyar, a susținut o conferință de presă la scurt timp după închiderea urnelor, într-o zi pe care a numit-o „istorică”. Politicianul le-a mulțumit alegătorilor pentru participarea record la vot și tuturor celor care au contribuit la monitorizarea procesului electoral, notează BBC.
12 April 2026, 21:04 (actualizat 12 April 2026, 22:57)