Peter Magyar le-a mulțumit alegătorilor: „Să rămânem calmi și răbdători”

Liderul opoziției din Ungaria, Péter Magyar, a susținut o conferință de presă la scurt timp după închiderea urnelor, într-o zi pe care a numit-o „istorică”. Politicianul le-a mulțumit alegătorilor pentru participarea record la vot și tuturor celor care au contribuit la monitorizarea procesului electoral, notează BBC.

Ultima Oră

Cele mai citite