Lucrările de consolidare a planşeului peste Dâmboviţa şi a Pasajului de la Unirii vor demara în anul 2025, a anunţat, sâmbătă, primarul Sectorului 4, Daniel Băluţă.
Pasajul Unirii din Capitală va fi închis pe toată durata verii. Intră în reparaţii generale pentru că are probleme serioase inclusiv la partea de rezistenţă. Circulaţia va fi oprită pe 20 iunie și va fi reluată pe 1 septembrie.