Piste de biciclete peste şanţurile pluviale, într-o comună din Prahova. Localnicii se tem că le vor fi inundate casele

Piste de biciclete făcute peste şanţurile pluviale, într-o comună din Prahova. Localnicii din satul Vărbila se tem că din această cauză le vor fi inundate curţile şi casele. Primarul e de acord că nu se pot face piste de biciclete în detrimentul siguranţei oamenilor. Proiectul aparţine însă Consiliului Judeţean Prahova, care vrea să amenajeze Drumul lui Bachus, între Mizil şi Urlaţi.

Pista de biciclete care leagă România de Serbia a fost deschisă. Sute de biciclişti veniţi din mai multe părţi ale ţării au trecut graniţa

În acest weekend a fost deschis un nou punct de trecere a frontierei între România şi Serbia. Este localizat pe o pistă de biciclete care leagă Timişoara de Zrenianin. Astfel, bicicliştii au ocazia să ajungă mai uşor în ţara vecină. Punctul de frontieră este temporar, dar autorităţile judeţene au intenţia să facă o vamă permanentă atât pentru biciclişti, cât şi pentru ambarcaţiunile care circulă pe canalul Bega.

Ultima Oră

Cele mai citite