Pregătirile pentru Revelion, pe ultima sută de metri

Cine și-a lăsat planurile pentru noaptea de Revelion pe ultima sută de metri cu greu mai poate găsi un loc liber la restaurant. Bal Vienez, petrecere în stil new yorkez sau românesc tradiţional sunt ofertele pentru petrecerile tematice de anul acesta. Centru Vechi al Capitalei rămâne atracţia nopţii, inclusiv pentru străinii care vor petrece noul an în România. Se anunță și o petrecere în aer liber, în parcul Alexandru Ioan Cuza, din sectorul 3 al Capitalei.

Petreceri în aer liber în noaptea de Revelion. Artiști renumiți și focurile de artificii îi vor încânta pe români în marile orașe

Cu sau fără zăpadă, de Revelion, mulţi români se vor putea bucura de petreceri în aer liber. În marile oraşe vor fi concerte unde artiştii vor cânta live pentru spectatori. În Bucureşti este al treilea an consecutiv când Primăria nu va organiza nicio petrecere de Revelion în stradă. În schimb locuitorii Sectorului 3 vor avea propriul foc de artificii şi un spectacol pe cinste.

1 MAI | Petreceri pe plajă și în cluburi. Cum arată distracția pe litoral, după doi ani de restricții

Petrecerile de 1 Mai se țin lanț în cluburile de pe litoral chiar dacă este ultima zi de distracție din acest weekend. În Costinești și Mamaia, zeci de mii de tineri au dansat toată noaptea alături de artiștii preferați la festivalurile de muzică organizate în cele două stațiuni. Iar în Vama Veche, nimic nu rivalizează cu o noapte petrecută la focul de tabără, așteptând ca soarele să răsară pe ritmurile Bolero-ului de Ravel.

Străzi pline în primul weekend fără restricții din Barcelona

6000 de tineri au ieșit să petreacă pe străzile și plajele din Barcelona în prima noapte în care au fost ridicate restricțiile de circulație. Autoritățile catalane le-au cerut judecătorilor reintroducerea carantinei de noapte pentru Barcelona și alte 70 de orașe învecinate.

Petreceri, în plină pandemie, încheiate cu amenzi usturătoare

În plină pandemie, mulți români au uitat de reguli și s-au pus pe petrecut. O decizie pe care au regretat-o când s-au întâlnit cu polițiștii și jandarmii. La Suceava, o nuntă cu o sută de invitați a avut loc într-un local, în condițiile în care în județ nu sunt permise evenimentele cu mai mult de 20 de participanți. Peste tot însă, petrecerile au avut o notă de plata....piperată.

Un hotel din Bruxelles a transformat camerele în cluburi de dans

Abia ieșiți din izolare, belgienii încearcă să revină la o viață normală, deși încă plină de restricții. Deși terasele s-au deschis, despre restaurante și cluburi încă nici nu poate fi vorba. Unii întreprinzători inventivi au profitat de faptul că întâlnirile de zece persoane sunt permise și au venit cu o ideea originală: transformarea camerelor de hotel în mini-cluburi de noapte.

Ultima Oră

Cele mai citite