peste contaminat
Sute de tone de pește contaminat cu metale grele au fost vândute în România în ultimele 6 luni. Informaţiile au fost transmise chiar de procurorul constănțean care anchetează dosarul contrabandiștilor și transportatorilor de produse piscicole contaminate cu metale grele. Peștele a fost capturat, de multe ori, chiar din canale cu ape reziduale. Ministrul de Interne susţine însă că a existat doar internţia de a vinde peşte contaminat în România.

