Spitalele din Iaşi se confruntă cu o problemă ce pare de nerezolvat: unii pacienţi au făcut din saloane propriile locuinţe. Fie nu au case, fie au fost abandonaţi de familii, aşa că nu au unde pleca. Asistenţii social se luptă pentru a le găsi un loc în cămine, dar listele de aşteptare sunt lungi.