Ministerul Afacerilor Externe informează că, în conformitate cu rezultatele testelor efectuate personalului Ambasadei României la Minsk, un al doilea angajat a fost testat pozitiv cu COVID-19. Ceilalți angajați au rezultate negative. Starea celor infectați este bună, informează MAE.