Pauze de câte 4 ore în nordul Fâșiei Gaza pentru ca civilii să poată pleca. Militarii israelieni se apropie de cele două spitale sub care se crede că există punctele de comandă și de control ale Hamas

Israelul va începe joi instituirea unor pauze zilnice de 4 ore în nordul Fâșiei Gaza, pentru a permite oamenilor să fugă de ostilități, a anunțat Casa Albă, în ceea ce a numit "un pas în direcția corectă". Între timp, sunt lupte intense de stradă în orașul Gaza, între militarii israelieni şi teroriştii Hamas. Cel mai important oraş din zona de conflict este fieful grupării, iar armata israeliană se loveşte de o rezistenţă îndârjită.

Armata israeliană a distrus 130 de tuneluri ale Hamas. Ministrul Apărării: Gaza este cea mai mare bază construită vreodată. Întregul oraş este o uriaşă bază a terorii

Armata israeliană a ajuns în centrul Gaza City, cel mai mare oraş din Fâşia Gaza. Au fost eliminaţi mii de terorişti, iar o parte dintre intrările în tunelurile subterane ale Hamas au fost aruncate în aer. Totuşi, Tsahal, armata israeliană, acţionează prudent, la sol, ţinând cont că scopul nu este doar lichidarea Hamas, ci şi găsirea ostaticilor.

Armata israeliană a eliminat mii de terorişti. Au fost atacate celule Hamas aflate lângă o școală, un spital și o moschee. Hamas opune o rezistență îndârjită

Armata israeliană a ajuns în centrul oraşului Gaza, cel mai mare oraş din Fâşie. Au fost eliminaţi mii de terorişti, iar o parte dintre intrările în tunelurile subterane ale Hamas au fost aruncate în aer. Totuşi, armata isralieană acţionează prudent, la sol, ţînând cont că scopul nu este doar lichidarea Hamas, ci şi găsirea ostaticilor.

Ultima Oră

Cele mai citite