Pasajul Basarab din Capitală, de 12 ani fără recepție. Primăria Capitalei a început procedura de expertizare

La mai bine de 12 ani de când circulă pe el zeci de mii de mașini, se va face, în sfârșit, și recepția Pasajului Basarab. Nu înainte însă de o expertiză, fără de care Primăria Capitalei nu va putea face reparații. Acum, pasajul este ruginit, cu lifturi şi scări nefuncţionale tocmai pentru că, fără o recepţie, ca la orice construcție, Primăria nu putea aloca bani de la buget.

Pasaje pericol-public în București. Podurile Basarab și Grant au elemente ruginite care se pot desprinde oricând și sisteme de protecție lipsă

Ruginite și într-o stare deplorabilă, cele mai mari pasaje rutiere ale Capitalei, Basarab și Grant, sunt un pericol pentru șoferi și pietoni. Asta pentru că au elemente ruginite care se pot desprinde oricând, dar și sisteme de protecție lipsă. Dacă Pasajul Basarab nu are nici la 11 ani de când a fost inaugurat, recepția făcută, lucrările de reconsolidare a Podului Grant, începute în 2019, nu au fost terminate nici acum.

La 10 ani de când a fost dat în folosință, Pasajul Basarab din Capitală este ruginit, vandalizat, murdar și are toate scările rulante nefuncționale

Pasajul Basarab din Capitală nu are recepția făcută, la 10 ani de când a fost dat în folosință. Acesta este și motivul pentru care arată deplorabil. Este ruginit, vandalizat, murdar și are toate scările rulante nefuncționale. Şi trotuarul rulant, pentru care Primăria Capitalei a dat peste două milioane de euro, este complet distrus.

Pasajul Basarab - 200 de milioane de euro mâncate de rugină. Stația intermodală, în paragină

La 6 ani de la inaugurare, Pasajul Basarab, unul dintre cele mai mari poduri urbane din Europa, începe să fie mâncat de rugină. Staţia intermodală, care asigură bucureştenilor legătura dintre tramvai şi metrou, a ajuns în paragină şi este plină de mizerie. Reprezentaţii Primăriei Capitalei nu le-au răspuns jurnaliştilor TVR cine este responsabil de întreținerea pasajului.

Ultima Oră

Cele mai citite