Pasajul Basarab din Capitală, de 12 ani fără recepție. Primăria Capitalei a început procedura de expertizare
La mai bine de 12 ani de când circulă pe el zeci de mii de mașini, se va face, în sfârșit, și recepția Pasajului Basarab. Nu înainte însă de o expertiză, fără de care Primăria Capitalei nu va putea face reparații. Acum, pasajul este ruginit, cu lifturi şi scări nefuncţionale tocmai pentru că, fără o recepţie, ca la orice construcție, Primăria nu putea aloca bani de la buget.
28 March 2023, 21:17