Astronomii care utilizează o rețea uriașă de senzori, aflată încă în construcție pe fundul Mării Mediterane, au descoperit cea mai energetică particulă cosmică „fantomă” detectată vreodată.
13 February 2025, 09:32 (actualizat 13 February 2025, 09:36)