Medicii de familie se plâng că nu au echipamente de protecție și dezinfectanți

Medicii de familie cer ajutorul Ministerului Sănătății pentru a putea consulta în continuare pacienții în condiții de siguranță. Aceștia solicită echipamente de protecție și dezinfectanți. Spun că stocurile pe care și le-au făcut sunt pe sfârșite și nu mai au de unde să cumpere decât la prețuri foarte mari.

Ultima Oră

Cele mai citite