Trei aparate de testare, aduse la Craiova

Medicii de la Spitalul Județean de Urgență din Craiova au la dispoziție trei aparate pentru a testa pacienții suspectați de infectare cu coronavirus.

Timișoara. Mamele și-au luat bebelușii bolnavi de COVID-19 acasă

O altă situaţie gravă este la Timişoara, unde nu este clar cum au ajuns câţiva nou născuţi să aibă teste pozitive la noul coronavirus. Mamele, care au teste negative, au plecat acasă după naştere împreună cu bebeluşii. Ce se întâmplă acolo, şi ce anchete sunt în derulare, aflăm de la Adriana Pinti. Bună dimineaţa!

Moment de reculegere în memoria ambulanțierului mort din cauza COVID-19

Echipajele din staţiile de Ambulanță din toată ţara au ţinut un moment de reculegere pentru colegul lor de la Suceava, răpus de coronavirus. Ambulanţierii au făcut o pauză de câteva minute și au pornit sirenele și girofarurile mașinilor în amintirea bărbatului de 53 de ani a cărei profesie era salvarea de vieți.

Focar de COVID-19 în județul Argeș. Localitatea Godeni a fost închisă

Se înmulţesc focarele de coronavirus în ţară! Acum, în nordul județului Argeș! După multe ezitări, autoritățile au recunoscut astăzi că, în zona respectivă, se impun măsuri stricte. În consecință au fost închise drumuri, poliția și jandarmii fac verificări suplimentare în trafic.

Ultima Oră

Cele mai citite