pacient mort
Pompierii din Vaslui au intervenit sâmbătă cu o şenilată pentru a debloca o ambulanță care trebuia să ajungă la un bărbat din localitatea Albeşti. Ambulanţa cu medic a rămas blocată în noroi. În cele din urmă, medicul a ajuns la pacientul de 51 de ani cu o maşină de teren pusă la dispoziţie de autorităţile locale, însă nu a mai putut face nimic pentru bărbat.
Un pacient a fost găsit mort pe scările spitalului, la o zi după ce rudele i-au anunțat dispariția
Cluj-Napoca. Un pacient dat dispărut într-un spital a fost găsit mort pe niște scări abia a doua zi. Bărbatul, de 55 de ani, se rătăcise, se pare, prin unitatea medicală. Palierul clinicii unde era internat are 5 scări de ieșire, toate prost semnalizate. Iar pe una din aceste scări omul și-a găsit sfârșitul. Spitalul nu este dotat cu camere video, care ar fi ajutat la găsirea bărbatului mult mai repede. Cazul a fost făcut public pe o rețea de socializare.
Mai multe ambulanțe au rămas înzăpezite în Iași. Un bolnav cardiac a murit, în lipsa ajutorului medical
Mii de locuințe în întuneric, localități întregi fără apă, drumuri blocate și, din păcate, o viață curmată. Este bilanțul de până acum al episodului de vreme extremă care a afectat România în ultimele 24 de ore.
- 1
- 2

