Medici acuzați de ucidere din culpă, puși sub control judiciar. Au interdicția de a profesa în perioada aplicării măsurii

Pentru cei doi medici din Craiova şi Târgu Jiu acuzaţi de ucidere din culpă, au venit primele decizii ale judecătorilor. Au fost puşi sub control judiciar şi au primit interdicţia de a profesa în această perioadă. Ambii sunt foști directori ai spitalelor județene din orașele lor. Cinci pacienţi ar fi murit după intervenţii făcute de ei. Atenţie, sunt informaţii care vă pot afecta emoţional! Unul dintre medici a mai avut probleme penale şi în trecut, pentru luare de mită.

Alertă în spitale: Ambulanțele așteapă la coadă, spitalele sunt pline

Ambulanțele stau la coadă ca să lase în spitale pacienții care au fost diagnosticați cu noul coronavirus! Este imaginea zilei în România, care arată o realitata dură, dincolo de teoriile răspândite pe internet. Tot mai mulți români se îmbolnăvesc, spitalele sunt deja pline, iar cadrele medicale tot mai obosite după luni de luptă. Numărătoarea arată 767 de cazuri noi de COVID-19, în ultimele 24 de ore. S-au făcut însă mai puține teste, așa că procentul care arată noile infectări cu SARS-CoV-2 este în creștere. Peste 5 procente.

Ultima Oră

Cele mai citite