Proiect: Amenzile neplătite se majorează după 90 de zile. Cum vrea Guvernul să facă reduceri în administrație

Amenzile neplătite devin mult mai costisitoare. Dacă NU sunt achitate la timp se majorează, iar șoferii riscă să nu mai poată circula pe drumurile publice dacă nu le plătesc. Această prevedere este cuprinsă în noul proiect pentru care Executivul vrea să își asume răspunderea în parlament. Mai vizează reducerea cheltuielilor cu personalul în administrație, dar și imposibilitatea de a-ți cumpăra proprietăți dacă ai datorii la stat.

Bolojan: România cheltuie anual cu 25% mai mult decât își permite. Plătim dobânzi de 12 miliarde de euro în fiecare an

Ilie Bolojan a vorbit în exclusivitate la TVR 1 despre pachetul 3 de măsuri și reducerile de cheltuieli în administrație. Premierul a afirmat că România are nevoie de mai mulți oameni care lucrează în economia reală. Șeful Guvernului a fost invitatul Ramonei Avramescu, într-o ediție specială transmisă la TVR 1, TVR Moldova și TVR Internațional.

Ultima Oră

Cele mai citite