O singură primărie a decis până acum să interzică jocurile de noroc, deși guvernul a stabilit că în orice așezare cu peste 15.000 de locuitori, autoritățile locale pot decide soarta sălilor de jocuri.
Zilele păcănelelor la colț de stradă sunt numărate. De duminica viitoare, aparatele în fața cărora mulți își fac iluzii că vor deveni bogați peste noapte sunt interzise în localitățile mici din România.