Reprezentanții industriei ospitalității le cer guvernanților ca, începând cu data de 1 iulie, să le permită să redeschidă restaurantele. În caz contrar, spun aceștia, multe dintre afaceri riscă să intre în faliment și mai bine de jumătate dintre cei 400.000 de angajați să intre în șomaj tehnic.