Franța: Plan de sobrietate energetică. ”Orașul Luminilor”, pe întuneric pentru economii la curent

Criza energetică generată de războiul din Ucraina și problemele legate de livrările de gaze din Rusia au condus Franța la un plan de sobrietate energetică, pentru următoarele luni. La Paris și în multe alte orașe, clădirile publice, monumentele sau muzeele nu mai sunt luminate pe timpul nopții. Este una dintre măsurile luate pentru reducerea facturilor.

Ultima Oră

Cele mai citite