Opt premii pentru România la Olimpiada Internaţională de Lingvistică
Elevii români au obţinut şase medalii (una de aur, trei de argint, două de bronz) şi două menţiuni la Olimpiada Internaţională de Lingvistică, desfăşurată la Bansko, Bulgaria. Au participat peste două sute de elevi, din 38 de ţări.
28 July 2023, 20:05