După doi ani în care petrecerile de Crăciun şi Revelion au stat sub semnul restricţiilor impuse de pandemia de COVID-19, anul acesta se dă liber la distracţie. Însă totul vine cu preţuri mai mari, chiar şi cu 40%. Chiar şi aşa managerii de hoteluri, pensiuni şi restaurante spun că gradul de ocupare se apropie de 90%.
La Romexpo s-a deschis târgul de turism de toamnă. E momentul ideal pentru ultimele oferte de Crăciun sau de Revelion, dar mai ales pentru vacanţele de anul viitor. Touroperatorii au venit cu oferte şi toţi sunt deschişi să accepte şi plata cu vouchere.