Căldura, posibil mai scumpă în Capitală. Nicușor Dan spune că prețul gigacaloriei depinde de Consiliul General
Emoții pentru bucureștenii care se încălzesc prin sistemul centralizat de termoficare: primarul Capitalei, Nicușor Dan, nu exclude ca prețul gigacaloriei plătit de cetățeni să crească și precizează că totul depinde de noul Consiliul General. Acum, cetățenii plătesc doar 330 de lei din prețul gigacaloriei. Restul, până la 1.000 de lei, este subvenție din parte Primăriei.
22 September 2024, 19:43 (actualizat 22 September 2024, 21:02)