SUA anunţă primul deces provocat de valul de îmbolnăviri asociate ţigaretelor electronice. Nu a fost identificat compusul ce cauzează afecţiuni respiratorii

Fumatul ucide! Și cel în varianta electronică! În Statele Unite s-a înregistrat primul deces cauzat de țigările electronice: un bărbat din Chicago, care a dezvoltat o complicație respiratorie gravă de la vapat, adică fumat electronic. Și nu este singurul: sute de cazuri au intrat în atenția medicilor de peste ocean. Autorităţile au precizat că nu au identificat compusul exact, sau produsul care provoacă afecţiuni respiratorii.

Ultima Oră

Cele mai citite