nicotină
Fumatul ucide! Și cel în varianta electronică! În Statele Unite s-a înregistrat primul deces cauzat de țigările electronice: un bărbat din Chicago, care a dezvoltat o complicație respiratorie gravă de la vapat, adică fumat electronic. Și nu este singurul: sute de cazuri au intrat în atenția medicilor de peste ocean. Autorităţile au precizat că nu au identificat compusul exact, sau produsul care provoacă afecţiuni respiratorii.
- 1
- 2

