Întâlnire la Casa Albă| Trump: Avem negocieri directe cu Iranul. Netanyahu: Am vorbit despre ostatici şi despre Gaza
Benjamin Netanyahu a ajuns în cursul serii la Casa Albă, unde a fost întâmpinat de Donald Trump. Cei doi au discutat aproape o oră, față în față, despre Orientul Mijlociu. Liderul de la Casa Albă a dezvăluit că, de sâmbătă, au început negocieri directe cu Teheranul privind un acord nuclear.
7 aprilie 2025, 23:33