Mulți români asistă la fapte de violențe și, în loc să sune la 112, filmează și postează pe rețele
Mai bine nu mă bag, Să își vadă fiecare de treaba lui, Îmi e teamă. Sunt explicațiile date de cei care asistă la fapte de violență şi nu sună la 112. În schimb, imortalizează totul cu telefonul şi postează pe rețele de socializare. Pasivitatea în astfel de cazuri este pedepsită în alte state. Un simplu apel la 112 ar fi salvator pentru cei agresaţi şi nu costă nimic! Atenție, imagini și informații cu impact emoțional!
9 June 2025, 21:29