Mulți români asistă la fapte de violențe și, în loc să sune la 112, filmează și postează pe rețele

Mai bine nu mă bag, Să își vadă fiecare de treaba lui, Îmi e teamă. Sunt explicațiile date de cei care asistă la fapte de violență şi nu sună la 112. În schimb, imortalizează totul cu telefonul şi postează pe rețele de socializare. Pasivitatea în astfel de cazuri este pedepsită în alte state. Un simplu apel la 112 ar fi salvator pentru cei agresaţi şi nu costă nimic! Atenție, imagini și informații cu impact emoțional!

Bihor: Doi angajați ai Ambulanței, sancționați, după ce au fost surprinși la cumpărături sau la cules de soc, cu pacientul în mașină

Doi angajați ai Serviciului Județean de Ambulanță Bihor au fost sancţionaţi după ce au fost filmați în timp ce culegeau flori de soc şi făceau cumpărături cu pacienţii în maşină. Faptele celor doi au fost semnalate de un fost coleg ambulanţier, care a făcut, printr-un avocat, o sesizare către Ministerul Sănătăţii. Ambulanţierul fusese dat afară în urmă cu doi ani, după ce a fost prins că a mers să spele mașina personală în timpul serviciului.

Ultima Oră

Cele mai citite