nastere pe trotuar
Caz incredibil în Ialomița. O femeie a născut pe trotuar, chiar în curtea Spitalului din Urziceni. A fost asistată de un echipaj de la ambulanță, care susține că n-a mai avut timp s-o urce în mașină. Imaginile au fost postate pe internet și au generat un val de reacții, inclusiv ale autorităților. Femeia venise să nască la spital, dar cel din Urziceni nu are medic de gardă pentru gravide, așa că a fost chemată salvarea să o transporte la Slobozia. Nu a mai fost însă timp. Mama a ajuns acolo după naștere, cu bebelușul lângă ea. Cei doi sunt în stare bună.

