născuţi de revelion
Câteva femei din România au devenit mame chiar în primele ore ale noului an. La Maternitatea Bega din Timişoara, medicii au avut o noapte plină: au adus pe lume cinci nou-născuţi: patru băieți și o fetiță. La Craiova, primul venit pe lume în 2020 a fost un băieţel.

