născuți de Crăciun
Crăciunul este cu adevărat magic pentru mamele care au născut chiar în noaptea sfântă. În maternitățile din țară, mai mulți bebeluși și-au văzut pentru prima dată mamele și și-au petrecut primele sărbători în brațele lor. La o clinică din București, medicii și asistenții i-au îmbrăcat pe toți nou-născuții în costume de spiriduși.
Au venit pe lume în noaptea de Crăciun. Bebelușii născuți la Maternitatea Cuza Vodă din Iași și mămicile lor au primit daruri de la ISU și din partea bisericii
Se numește Eduard. Are puțin peste 4 kilograme și a venit pe lume în noaptea de Crăciun. A fost primul nou născut în zi de sărbătoare de la Maternitatea Cuza Vodă din Iași. A primit deja și musafiri. Pompierii de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență.

