Trotuarele și străzile secundare din București s-au transformat în pârtii. Probleme și în stațiile STB
Deși primăriile din Capitală au anunțat că acțiunea de deszăpezire decurge conform graficului și că operatorii de salubritate lucrează cu motoarele turate la maximum, astăzi, majoritatea trotuarelor și a străzilor secundare erau pline de zăpadă. Din acest motiv, pietonii s-au văzut nevoiți să meargă direct pe şosea ori să treacă prin bălțile formate în stații pentru a se putea urca în mijloacele de transport în comun.
19 February 2025, 14:37 (actualizat 19 February 2025, 20:30)