Moş Crăciun a plecat de la Polul Nord cu sacul plin

Moş Crăciun a pornit la drum! A plecat de la Polul Nord cu sacul plin, pentru a ajunge la timp, în seara de Ajun. Spiriduşii şi zânele fermecate l-au pregătit pentru călătoria către cei cuminţi. Moşul şi-a început ca în fiecare an călătoria în sania de lux trasă de renul Rudolf şi promite că va ajunge la toţi cei care îl aşteaptă cu drag.

Moș Crăciun a înotat în Marea Neagră până la Constanța, iar la Tîrgu Mureș a ajuns cu trenul magic

Din ținuturi îndepărtate și cu un sac roșu în spate, Moș Crăciun a ajuns în portul Constanța, după ce a înotat în valurile reci ale Mării Negre. Câțiva scafandri l-au ajutat să ajungă la mal, unde îl aşteptau zeci de copii ai militarilor Forțelor Navale. Cei mici au învățat poezii și cântece pentru Moșul cel darnic, care a venit încărcat cu jucării.

#TuFaciSarbatoarea | Voluntari pentru o căsuță în care să vină Crăciunul. Donații pentru o familie cu doi copii

Împreună, binele ajunge să schimbe lumea. Este credința unor prieteni care au arătat că, dacă își unesc forțele, reușesc să aducă bucurie în sufletele celor încercați. Acum, au adus Crăciunul într-o familie care nu a avut niciodată un brad. Cămin le este o casă dărăpănată și trăiesc cum pot de pe o zi pe alta. Copii de doar câțiva ani vor avea anul acesta cadouri de la Moș Crăciun.

Tramvaiul copiilor circulă în Ploiești și oferă clipe de bucurie celor mici

Tramvaiul Copiilor a pornit la drum pe străzile din Ploiești. Micuții sunt întâmpinați de Moș Crăciun și ajutoarele lui. Copiii primesc cadouri, iar cei care, încă, nu i-au spus moșului ce doresc să primească în noaptea magică, pot lăsa o scrisoare spiridușilor, care o vor duce în Laponia.

Ultima Oră

Cele mai citite